top of page

Tým platformy

Tým, který platformu navrhl, postupně ji buduje a je zodpovědný za iniciování a zastřešení všech programů platformy, se skládá z dvou bavorských a dvou českých zástupců. Za bavorkou stranu jsou součástí uměleckého týmu nezávislá producentka a dramaturgyně Julia Opitz a umělecký ředitel Meta Theater Axel Tangerding. Za českou stranu kurátor živého umění Petr Dlouhý a kulturní manažer Kryštof Koláček.  

julia-opitz.jpg

Networking facilitator (DE)

Julia Opitz

Po studiu divadelních a mediálních věd a pedagogiky v německém Erlangenu a v Aix-en-Provence/Marseille působila v TheaterKrefeld/Mönchengladbach a v Residenztheater v Mnichově v oblasti dramaturgie, divadelní produkce a divadelní výchovy.

 

Od roku 2018 pracuje jako nezávislá producentka a dramaturgyně v oblasti nezávislého scénického umění. V současné době spolupracuje s choreografkou Evou Borrmann a Arinou Essipowitsch jako producentka a dramaturgyně a s uměleckou sítí Brachland-Ensemble jako producentka. Julia Opitz píše kulturně publicistické texty o tanci, divadle a kulturním vzdělávání a po dvouletém působení v představenstvu (2019–2021) je nyní členkou Asociace nezávislého performativního umění v Bavorsku.

X10_portret__0482_edited_edited.jpg

Networking facilitator (CZ)

Petr Dlouhý

Petr Dlouhý je kurátor živého umění, dramaturg, výzkumník a kulturní organizátor. Působí jako rezidentní kurátor v pražském Studiu Alta, mezioborové série Y Events produkované Divadlem X10, mezinárodního festivalu performance artu Performance Crossings. Je iniciátorem rezidenčního a experimentálního prostoru CrossAttic.

 

V centru zájmu veškeré jeho činnosti leží mezinárodní přístup, hledání nových hranic a prostředí pro prezentování nezávislého performativního umění, propojování a vytváření dlouhodobých vztahů mezi lokálními a mezinárodními organizacemi a umělci*umělkyněmi.

Mezi roky 2018-2021 inicioval a facilitoval úspěšný meziměstský projekt PRALIN, který propojoval nezávislé performativní umění mezi Prahou a Berlínem. Zkušenosti z tohoto projektu bude dále sdílet pro Česko-bavorskou

spolupráci.

Axel_foto.jpeg

Producent, networking facilitator (DE)

Axel Tangerding

Axel Tangerding je aktivní na nezávislé scéně od roku 1980, kdy založil dnes již kultovní Meta Theatre München, kde působil jako herec a dodnes působí jako umělecký ředitel a konzultant. Zkušenosti z řady mezinárodních projektů a z fungování nezávislého divadelního sektoru transformuje od přelomu milénia do aktivní participace v kulturní politice.

 

V roce 2002 obdržel státní cenu "Bundesverdienstkreuz" jako projev úcty k jeho mezikulturní a mezinárodní umělecké angažovanosti.

 

Mezi roky 1999–2007 byl členem správní rady IETM. Od roku 2013 je členem představenstva Německé asociace nezávislých scénických umění. Od roku 2018 je členem představenstva EAIPA (Evropská asociace nezávislých scénických umění). V roce 2018

zorganizoval mezinárodní síťové setkání IETM 2018 MUNICH, kterého se zúčastnilo 600 divadelních tvůrců z Evropy, Kanady, Austrálie a Asie.

X10_portret__0101.jpeg

Manager projektu (CZ)

Kryštof Koláček

Vystudoval Vysokou školu ekonomie a managementu v Praze, působil mimo jiné řadu let jako manažer A studia Rubín nebo náměstek ředitelky v Městských divadlech Kladno. Mimo divadelní sféru má dlouholeté manažerské zkušenosti z firem jako Mladá fronta a.s. a ZOK – system s.r.o.

 

Od roku 2008 dosud působí v A studiu Rubín o.p.s. jako člen správní rady. Manažerem Divadla X10 se stal na konci roku 2014. Je zakladatelem Divadelního Festivalu Kutná Hora a spolku Kulturní invaze z.s.

 

Jako zástupce Asociace nezávislých divadel ČR, kde je zahraničním poradcem, byl zvolen revizorem The European Association of Independent Performing Arts, která na evropské úrovni sdružuje národní asociace a jejíž je AND ČR zakládajícím členem.

bottom of page