top of page

BAVORSKÁ DELEGACE A BAVORSKÝ SHOWCASE V ČR
5.–9. 6. 2023

Do ČR vypravujeme skupinu 21 profesionálů* z oboru zahrnující kurátory* či dramaturgy* festivalů a divadel, umělce* z oblasti tance, performance, divadla. Naším cílem bylo vytvořit skupinu s rozlišnými zkušenostmi, městy, ve kterých působí,  praxemi i potřebami a očekáváními od mezinárodní spolupráce. 

bavarian _ czech platform - foto Anezka Medova.jpg

Delegace měla nejdříve zastávku v Plzni, kde navšívila prostory Moving Station a DEPO2015. Poté se přesunula do Prahy, aby se zúčastnila mezinárodní konference Evropské asociace pro nezávislé performativní umění. Vedle toho měli jednotlivci* možnost navštívit vybraná česká představení, zahájení Pražského Quadriennale a kurátorský tým platformy jim zorganizoval několik individuálních schůzek, ve kterých mohli blíže poznat kolegy* s podobnými praxemi z ČR. Proběhlo i setkání s ministrem kultury ČR.


Ze shrnujících částí krátkých reportů účastnictva můžeme číst, že výjezd měl silný dopad na jejich povědomí o tom, co se děje v České republice, že byl důležitým zdrojem inspirace a nechal vzniknout několika nápadům, jak přetavit zkušenost do práce v bavorském prostředí. Stejně tak důležité bylo pro účastnictvo poznat své bavorské kolegy*, strávit s nimi čas, dozvědět se o jejich činnosti.

 

/REPORT ÚČASTNICTVA (ENG)

/REPORT ÚČASTNICTVA (DEU)

/PROGRAM KONFERENCE
 

/ÚČASTNICTVO
Claudia Schulz, Michael Heiduk, Michaela Seifert, Jakob Jokisch, Sheila Grießhaber, Bjarne Rauer, Denise Göthel, Paulina Platzer, Jonas Dürrbeck, Christine Haas, Nastia Shtemenko, Katja Wachter, Hans-Günter Brünker, Felix Forsbach, David Luis Grimm, Daniela Aue, Evelyn Hriberšek, Michael Heiduk, Christina Ruf, Julia Opitz, Axel Tangerding
 

BAVORSKÝ SHOWCASE V ČECHÁCH 

Na příjezd delegace byla navázána i prezentace tří představení od bavorských umělců*. Chtěli jsme tak především ukázat českému publiku i kolegům* z oboru, jaké podoby má současné živé umění v Bavorsku. S ohledem na to vybrala bavorská strana představení z oblasti performance, divadla a nového cirkusu.


/VISUAL VIBRATION (Kassandra Wedel & Rosalie Wanka) – Studio ALTA

/ALIEN REALITY (Daniela Aue) – Divadlo Archa

/CM_30 (Kolja Huneck) – Divadlo BRAVO!

 

poznámka k textu: * označujeme slova, která byť se uvádí v generickém maskulinu, tak zahrnují osoby dalších genderů

bottom of page