top of page

čt 08. 6.

|

Divadlo Bravo!

CM_30

CM_30 je minimalistický cirkus, kontemplativní procházka světem barev.

CM_30

Čas a místo

08. 6. 19:00 – 20:00

Divadlo Bravo!, Branická 411/63, Braník, 147 00 Praha-Praha 4, Česko

O události

Sólový kousek cirkusového umělce Kolji Hunecka zve k intenzivnímu vnímání pomíjivého vesmíru. Spolu s publikem vzniká synestetická barevná lázeň mezi současným cirkusem a instalačním uměním. Poetické žonglování je malířským nástrojem ve vzdušné místnosti, kterou akusticky vyplňují kompozice vytvořené Rutgerem Zuyderveltem. S CM_30 Kolja Huneck zpochybňuje tradiční očekávání, která máme vůči cirkusu a žonglování, a nechává rozpustit hranici mezi publikem a umělcem. Může cirkusové představení usnadnit usínání? Název CM_30 symbolizuje velikost rekvizit, různých kotoučů a lamp o průměru 30 cm.

Kolja Huneck (1994) je cirkusový autor a performer z Mnichova. V roce 2019 absolvoval Codarts Circus Arts v Rotterdamu. V současné době se jeho práce a zájmy soustředí na kontemplativní cirkusové kousky a alternativní dramaturgie, které stimulují myšlenky nebo poskytují pomíjivé smyslové dojmy. Koljova fascinace cirkusem začala žonglováním, ale rychle přerostla v zájem o magii a o to, jak tyto disciplíny kombinovat. Jeho charakteristickým objektem jsou vinylové desky a vlastnoručně vyvinuté disky. V roce 2019 vytvořil krátkou sólovku „me-mo-ri“. Jeho první dlouhá sólovka ‚CM_30‘ vznikla v letech 2019 až 2021 a dostala se do užšího výběru ocenění evropskou značkou circusnext. Je také jedním z autorů a interpretů kolektivní tvorby ‚Sawdust Symphony‘, která v současné době cestuje po Evropě.

Kromě vlastní umělecké praxe pracoval v letech 2019 až 2022 pro spolkovou asociaci současného cirkusu v Německu (BUZZ – Bundesverband Zeitgenössischer Zirkus e.V.) a založil ‚Zirkus ON‘, vůbec první německý rozvojový program pro projekty současného cirkusu mezi lety 2019 a 2023.

CM_30 je zařazen do užšího výběru circusnext 2020-2021 (projekt spolufinancovaný z programu Evropské unie Kreativní Evropa). 

PROJEKT PODPOŘILI: Circunstruction Rotterdam, circus re:searched & KreativKultur Vienna, Espace Catastrophe – Centre International de Création des Arts du Cirque Bruxelles, TENT huis voor. Hedendaags circus, Berlin Circus Festival, Tollhaus Karlsruhe, Festival PERSPECTIVES Saarbrücken, Room100 Split, Cirkorama Zagreb, Festival Circolo Tilburg, Circusstad Festival Rotterdam, Latitude 50 – Pôle des arts du cirque et de la rue, Marchin, Circuscentrum Gent – Vlaams Centrum voor Circuskunsten, HochX · Theater und Live Art Munich

https://www.kolja.art/

VSTUPENKY

Akci pořádá Bavorsko-česká platforma a je součástí Mezinárodní konference AND ČR & EAIPA 2023.

Sdílet událost

bottom of page